SATIN ALINAN VERİ TABANLARI

İktisat, İşletme ve Finans Dergisi

1987-2015 yılına kadar yayınlanan 335 sayısını içerir. SSCI, JEL ve ECONLIT gibi alanın önde gelen indeksleri tarafından indekslenir. İçindeki makalelere tam metin erişilir.

Erişim Linki: iif.com.tr

Oxford University Press (OUP)

Tarafından yayınlanan dergilerden oluşan veritabanı; sanat, beşeri bilimler, biyokimya, moleküler biyoloji, ekoloji, iletişim, bilgisayar, mühendislik, genetik, ekonomi, işletme, ziraat, sağlık, tarih, dil, edebiyat, hukuk, matematik, istatistik, tıp, diş hekimliği, müzik, felsefe, siyaset bilim, din, psikoloji ve sosyoloji konularında 2015 yılı 285 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Erişim Linki: http://www.oxfordjournals.org/

Dergi Listesi İçin Tıklayınız

Cambridge Journals Online

Cambridge University Press yayınevinin e-dergi kaynağıdır. Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen, Teknoloji, Sağlık Bilimleri gibi pek çok alanı kapsamaktadır. Toplamda 341 adet online dergiyi içermektedir. 2015 yılı içeriğe tam metin erişim mümkündür.

Erişim Linki: http://journals.cambridge.org/action/login

SAGE Premier Journals

İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp gibi konularda 2015 yılı 693 dergiye tam metin erişim imkânı sağlar.

Erişim Linki: http://online.sagepub.com/

Dergi Listesi İçin Tıklayınız

ABONE OLUNAN VERİ TABANLARI

Rosetta Stone –Dünyanın 1 Numaralı Online Dil Eğitim Seti

Rosetta Stone, 30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim setidir. EBSCO Information Services firması olarak, Rosetta Stone dil eğitim setini Türkiye’de kullanıma sunma hakkını yakın zaman önce almış bulunuyoruz. Bu eşsiz kaynağa yıllık bazda kurumsal abone yapabilirsiniz. Rosetta Stone Library Solution veritabanı; araştırmacılarınızın, öğrencilerinizin ve kurum çalışanlarınızın kullanabileceği, ister başlangıç seviyesi olsun, isterse orta seviyede, farklı seviyedeki kullanıcıların istifade edebileceği, 30 dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir. Dünya üzerindeki her türlü eğitim kademesinden 22,000’den fazla okul, 8,000’den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, Tripadvisor, TDK, Hitachi gibi) ve 9,000’den fazla ulusal/uluslararası kâr amacı gütmeyen organizasyonun kullanmakta olduğu, dünyanın bir numaralı online dil eğitimi ve öğretimi setidir. 1,000’in üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4.7 puan alarak bu alanda en yüksek puana sahip dil öğrenme aracıdır.

Kültürler arası etkileşim arttıkça dil öğrenmeye olan ilgi ve ihtiyaç da artmaktadır. Bu yenilikçi dil çözümü de bu ihtiyacı karşılamaktadır. Rosetta Stone’un başarısı “patentli ve ödüllü” Dynamic Immersion yöntemine dayanmaktadır. 22,000’den fazla okul tarafından 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

İçerdiği 30 dil şöyledir:

1. Afganca

2. Almanca

3. Arapça

4. Çince

5. Dari Farsçası

6. Endonezya dili

7. Farsça

8. Filipin dili

9. Flemenkçe

10. Fransızca

11. Hintçe

12. İbranice

13. İngilizce (Amerikan)

14. İngilizce (İngiliz)

15. İrlandaca

16. İspanyolca (Latin Amerika)

17. İspanyolca (İspanya)

18. İsveççe

19. İtalyanca

20. Japonca

21. Korece

22. Latince

23. Lehçe

24. Portekizce (Brezilya)

25. Rusça

26. Savahilice

27. Türkçe

28. Urduca

29. Vietnam dili

30. Yunanca

Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde (Dynamic Immersion), ezberleme ve çeviri yapmak zorunda kalmaksızın konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerini, ana dilinizi öğrenirken kullandığınız doğal yöntemlerle öğrenirsiniz. İşte bu nedenle, Rosetta Stone dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Rosetta Stone Erişim Linki: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=rosetstone 


Bookcites

Bookcites Atıf Dizini Hakkında: Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır.

Hangi özellikler mevcuttur?

Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:

*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.

*  Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.

*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

* Kurumsal kullanım sayısı ve kitap indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.

*  https://bookcites.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.

*  Kurum dışı erişim olanakları sağlanmaktadır.

Erişim Linki: https://bookcites.com/SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini)

Sobiad, Sosyal Bilimler alanında yayınlanan 570 derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır.  Aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.

 Sobiad'da;

*  570 adet dergi bulunmaktadır.

*  170,281 adet makale bulunmaktadır.

*  3,382,514 adet atıf bulunmaktadır.

*  Dergi, makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

Erişim Linki: www.sobiad.com


World eBook Library (Tam Metin ekitap)

İçerik (4.000.000 ‘den fazla doküman!)

1000 (bin) yılı kapsayan bir koleksiyon,

200(ikiyüz) dilden fazla kitap ve doküman içerir.

16 milyon Ansiklopedi makalesi 

4,186,162 başlık

3.000.000 (üçmilyon)'dan fazla ekitap (pdf)

510.252 çeşitli dokümanlar (pdf) 

145.503 dergi (pdf) 

11.158 gazete (pdf)

5791 sesli kitap (mp4)

5318 eğitim videosu 

15,126 ciltlenmemiş nota

Erişim Linki: https://database.worldlibrary.org/#/browse/*


EndNote

EndNote (Online); kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000’ in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve bibliyografya yazılımıdır.

EndNote - Türkçe Kullanma Klavuzu:  https://researchsoftware.com/tr/manuals

NOT 1:  Programı kullanmak isteyen kullanıcıların programı bilgisayarlarına kurmaları gerekmektedir. 

NOT 2: EndNote programını kullanmak isteyen kullanıcıların kütüphaneye flash bellekle gelerek programın kurulum dosyalarını almaları gerekmektedir.

UYARI:  Yazılımın kurum tarafından şahsınıza tahsis edilen ve kişisel bilgisayarlarınız dışında başka bir bilgisayara kurulmaması veya kurum dışındaki şahıslarla paylaşılmaması önem arz etmektedir. 

Yasal sorumluluk gerektiren durumlarda kurumumuz sorumlu değildir. Lisansın çerçevesi dışında işlem yapanlar hakkında kurumumuz yasal işlem yapma hakkına sahiptir.


Finnet Analiz Expert

-1994 yılından beri sermaye ve para piyasalarına yönelik, araştırma ve analiz yazılımları geliştiren Finnet, kendi ürettiği yazılımların yanı sıra, popüler tüm teknik analiz programları, temel analiz programlarıyla, kurumsal ve bireysel kullanıcıların, finansal veri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 -Finans piyasası kuruluşlarının yanı sıra, akademik dünya tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.
  -47 kişilik AR-GE ekibi ile bünyesinde ayrıca bir Fintech şirketi bulunan, 40’ın üzerinde Finansal Araştırma Yazılımı (Müşteri projeleri hariç) olan, Türkiye’nin en kapsamlı finansal veri tabanına sahip Fintech şirketidir.
  -Araştırma ve analiz programlarında sektörün lider şirketi olarak hedefimiz, ürün yelpazemizi daha da genişleterek, sermaye ve para piyasalarında, bilinçli ve düşünerek yatırım yapan yatırımcı sayısının artmasını sağlayabilecek, bilgi ve analiz platformlarını sektöre kazandırmaktır.
  -Finnet Analiz Expert; Türkiye Sermaye Piyasalarında faaliyet gösteren borsalarda işlem gören tüm finansal varlıklar; Hisse senetleri, Varantlar, borçlanma araçları, türev ürünler(Vadeli sözleşmeler, opsiyonlar vb.)

NOT: Finnet Analiz Expert programı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Cizre MYO' da kurulmuştur.

Sayın Kullanıcılarımız;

Erişim ile ilgili sorunlarınızı kutuphane@sirnak.edu.tr  adresine mail olarak bildiriniz.

Sorumlu Personel: Şükrü ÇELEBİ

tel: 04862164008    dahili: 1052

25.01.2024