SAYISAL KİTAP: TÜRKÇE DİJİTAL KÜTÜPHANE( E-KİTAP VE E-DERGİ) PLATFORMU DENEME ERİŞİMİNE AÇILMIŞTIR

Deneme Erişim Bitiş Tarihi:  29.02.2024

İçeriğinde; Atatürk'ün Bütün Eserleri koleksiyonu, Abaküs, Alef, Alis, Ankara Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat, Beyoğlu Kitabevi, Bilgi Yayınevi, Bilim ve Gelecek, Bulut, Ceres, Edebi Şeyler, Edisyon Kitap, Ege, Evrensel, Galeri Nev, Gerlach Press, Gita, Günışığı, Homer, İş Bankası, Kafe Kültür, Kaynak, Kelime, Kırmızı Kedi, Literatür, Lena and Mama, Logos, Maya,  Mylos Yayın, Nika, Nesin Yayınevi, N.Erbakan Üniv., Notos, Optimist, Öteki, Ötüken, Pusula, Redhouse Yayınevi, Sadberk Hanım Müzesi,  Sis, Sosyal Araştırmalar Vakfı, Tarih Vakfı,Tekir, Tudem, Varlık, Yapı Kredi, Yordam, Zoe gibi seçkin yayınevlerinin elektronik kitapları bulunmaktadır.

221B Polisiye, Anlatıcı, Bilim ve Ütopya, Episode Yerli, Episode Yabancı, HR İnsan Kaynakları, tüm sayılarıyla Notos Dergisi, Öykü Gazetesi, Plak Mecmuası, Sözcükler Edebiyat Dergisi, Toplumsal Tarih Dergisi, Varlık Dergisi, Yapı Kredi 'nin Cogito ve Kitap-lık dergileri de platformumuzda yer almaktadır.

Akbank Sanat Yayınları, ART Unlimited Sanat Dergisi, Bikepedia Dergisi, BRIQ Journal,  Akdeniz Akademisi, Keçi Edebiyat, Kültürel Mirası Koruma Derneği, SineFilozofi Dergisi, Tema Vakfı ve Terakki Vakfı Okulları e-kitap ve e-dergileri de açık erişim olarak kullanıma sunulmuştur.

SAYISAL KiTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane;

SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

Erişim İçin Tıklayınız


Proquest Ebook Central Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.10.2023

Ebook Central içeriğinde şu anda 264.000 kitap yer almaktadır. Her yıl içerik %10 oranında büyümektedir. İçerik sadece sayısal açıdan değil ayrıca yayın kalitesi açısından da oldukça kuvvetlidir. Aşağıda görsel olarak da sizinle paylaştığım üzere içerikte en çok yayın bulunan ilk 3 yayıncı dünyanın en önemli yayıncılarıdır. Ayrıca Wiley ile olan özel anlaşmamız neticesinde içerikte yer alan 14.000 Wiley kitabı sadece ProQuest üzerinden erişilebilmektedir. İçerikte Tıp, İşletme, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Mimarlık, İlahiyat ve daha birçok konu alanına yönelik kitaplar yer almaktadır. Ebook Central genel konulu bir elektronik veritabanı olmakla beraber içerikte farklı dillerden (Fransızca, Almanca v.b) kitaplara erişim sağlanmaktadır. Ebook Central aboneliği ile 3.400 adet textbooka erişim sağlanmaktadır.

Kitapların tamamına sınırsız erişim ile erişilebilmektedir. Kitapların tamamı masaüstüne indirilip internet ihtiyacı olmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca kitap bölümleri pdf olarak masaüstüne indirilebilmektedir. Şu anda yaklaşık 36.000 kitap DRM-Free olarak tek seferde kitabın tamamı pdf olarak indirmeye uygundur. Kullanıcılar kendi oluşturacakları hesaplarına kitapları kaydedebilir ve bu kitaplar üzerinde not alıp vurgulama yapabilirler. Bu rakamın bu yıl içerisinde 40.000 DRM-Free kitaba çıkarılması planlanmaktadır.

Ayrıca Ebook Central abonesi kurumlarımıza yaklaşık 1.565.000 kitabı içeren DDA koleksiyonumuzu da ücretsiz olarak açmaktayız. Bu kitaplara kullanıcılar erişim sağlayıp hiçbir sayfa sınırı olmadan 5 dk süre ile okuyabilmekte ve arzu ederlerse platform üzerinde yer alan “İstek” butonuna tıklayıp bu kitapları kütüphaneden talep edebilmektedirler. Talep edilen kitaplar hemen satin alınıp 5 dk içinde erişime açılabilmektedir. Bu satin alımların ödemesi kütüphanenin yıl içerisinde talep edecekleri herhangi bir tarihte toplu olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılarınız alanlarında en son çıkan kitaplara da bu koleksiyondan erişebilecekleridir. DDA koleksiyonu için kurumun sadece Ebook Central abonesi olması yeterlidir. Bunun haricinde kurumun bu koleksiyon için herhangi bir ücret ödeme veya satin alma yapma zorunlulukları yoktur.

Erişim Linki:   https://ebookcentral.proquest.com/lib/sirnak-ebooks/home.actionLibraryTürk E-Kitap Platformu Deneme Erişime Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 29.05.2024

LibraryTürk, basılı kitapların e-kitap formatına göre okuyucuya sunulduğu yapay zeka destekli bir e-kitap portalıdır. LibraryTürk kullanıcılarına e-kitaplar arasında literatürü tarama ve ulaşma imkanı sunması bakımında ilk ve tektir. Ayrıca LibraryTürk, bir Ar-Ge projesinin çıktısı olup, yapay zeka tabanlı, kullanıcı dostu ve kurumsal abonelik modeline göre erişim hakkı tanıyan bir veri tabanıdır.

LibraryTürk E-Kitap portalı Üniversitemizin aşağıdaki mail uzantılarına tanımlanmıştır. Akademik personel ve öğrencilerin kurumsal e-posta adresleri ile ücretsiz üyelik gerçekleştirebilir. İlk giriş işleminin ardından parola bilgilerinizi lütfen güncelleyiniz. Tanımlı mail uzantıları:

·        sirnak.edu.tr

·        st.sirnak.edu.tr

 Kayıt Olmak İçin Tıklayınız.

Akademik Araştırmalar İndeksi Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 15.12.2023

Akademik Araştırmalar İndeksi (Academic Researches Index - ACARINDEX) 2014 yılından itibaren faaliyet göstermekte olan, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen uluslararası endekslerinden biridir. Uluslararası sıralamalara göre Türkiye'nin en çok ziyaret edilen özel veri tabanı olarak her gün on binlerce araştırmaya katkıda bulunmaktadır.

ACARINDEX olarak Şırnak Üniversitesine yönelik 15.10.2023 ile 15.12.2023 tarihleri arasında "Kurumsal Erişim Deneme Hesabı" tanımlamayı planlıyoruz. Akademik/idari personeliniz ve öğrencileriniz, kurumsal mail adresiyle ACARINDEX'e üye girişi yaparak, 3300+ akademik dergi, 1 milyona yakın makale ve 22 milyonu aşkın kaynakça arasında sınırsız araştırma yapabilecekler ve dokümanlara ulaşabileceklerdir.

Erişim Linki: https://www.acarindex.com/


Wikilala Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

Sosyal bilimler başta olmak üzere hemen hemen tüm kategorilerde Osmanlı ve Erken Cumhuriyet dönemine ait (1729-1950) gazete, dergi ve kitaplara erişim sağlayan Wikilala veritabanı Üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır. Ceride-i Havadis, Tasvir-i Efkar, Servet-i Fünun, Ulus, Vatan ve Milliyet gibi Osmanlı ve Erken Cumhuriyet dönemi süreli yayınlara ulaşabilir ve tüm gazeteler içerisinde günümüz Türkçesiyle arama yapabilirsiniz.

Milyonlarca sayfayı aşan süreli yayın ve binlerce kitaba erişim sağlayan Wikilala, 1729’dan 1950 yılına kadar basılmış tüm gazete, dergi, kitap ve yazma eserleri bir araya toplamayı hedeflemekte ve içeriğini her geçen gün zenginleştirmektedir.

·        Gazeteler: 3 milyon sayfaya yakın ulusal ve yerel Osmanlıca ve Türkçe gazeteler içerisinde günümüz Türkçesiyle tam metin arama yapabilirsiniz.

·        Dergiler: Mizahtan ekonomiye, sosyolojiden teknolojiye onlarca kategoride 2 milyona yakın dergi sayfasına erişin. Servet-i Fünun, Demet, Diyojen, Futbol, Şehbal ve Felsefe mecmuası ve dahası hepsi bir arada.

·        Kitaplar: Edebiyattan sanata, tarihten bilime onlarca kategoride 3 milyona yakın kitap sayfasında tam metin arama yapabilirsiniz.

·        Makaleler, Yazmalar, Belgeler ve tüm Osmanlıca materyaller içerisinde arama yapın.

İlgili bağlantılar:

Erişim için: https://www.wikilala.com

Hesap oluşturmak için: https://www.wikilala.com/account/register

Gelişmelerden haberdar olmak için: https://www.twitter.com/wikilalacom

eOsmanlıca Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

Osmanlı Türkçesini en kolay ve en doğru tekniklerle oyunlaştırma yöntemiyle çevrimiçi öğreten eOsmanlıca online eğitim platformu üniversitemizin erişimine açılmıştır. eOsmanlıca toplam 79 dersten oluşan bir eğitim platformudur. Bu platforma özel kurgulanan oyunlaştırılmış (doğru/yanlış, eşleştirme, şıklı ve gördüğünü yaz vb.) sistemle e-Osmanlıca, 7'den 70'e ilgili herkese hitap edecek ve öğretecek şekilde tasarlanmıştır.

Başlıca özellikleri ve sağladığı kazanımlar şunlardır:

·        Başlangıçtan ileri seviyeye dek oyunlaştırılmış kişiye özel eğitim.

·        Seviye tespit sınavlarıyla Osmanlıca okuma becerinizi/düzeyinizi belirleme imkanı.

·        Her ders için gerekli donanımı edindirerek sonraki aşamaya geçişi sağlayan öğretici sistem.

·        Üniversite müfredatına uygun 79 ders ve 1000’in üzerinde kelimeden oluşan eğitim seti.

·        10 farklı tiple yüzlerce soru ile konu bilgisini ölçme ve değerlendirme.

·        İnteraktif dersler ile Osmanlı Türkçesini öğrenerek katılım sertifikası kazanma imkanı.

·        Osmanlı Türkçesi imla sözlüğü ile kelime çeviri özelliği.

İlgili Bağlantılar:

Erişim linki: https://www.eosmanlica.com/

Tanıtım Videosu (1 dakika): https://www.youtube.com/watch?v=CYQwvSARQeU

Nasıl Üye Olunur? (Video): https://www.youtube.com/watch?v=C67iWI9iSOE

Ders İşleme Nasıl Yapılır? (Video): https://www.youtube.com/watch?v=OVXhhb_N6X0


Kelime.com Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

Kamus-i Türki, Redhouse, Vankulu Lügatı, Derleme Sözlüğü, Staingass gibi onlarca sözlük içerisinde arama ve çözümleme imkanı sunan Kelime.com Sözlükler Veritabanı Üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır. Kelime.com sayesinde onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri bulabilir ve detaylı arama yapabilirsiniz.

Veri tabanında bulunan sözlükler:


·  Türkçe; Genel Türkçe Sözlüğü, Derleme Sözlüğü, Güncel Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, Ansiklopedik İsimler Sözlüğü, Akvaryum Türkçe Sözlük.

·        İngilizce; Genel İngilizce Sözlüğü, US Webster's Unabridged Dictionary, Tomurcuk İngilizce Sözlük.

·        Osmanlıca; Genel Osmanlıca Sözlüğü, Redhouse (A Turkish and English Lexicon), Kamusu’l-Muhit, Kamus-i Türki, Vankulu Lügatı.

·        Arapça: Genel Arapça Sözlüğü, Garibü'l-Kur'an fi Şi'ri'l-Arab, Tuhfetu’l-Erîb bimâ fi’l-Kur’ân mine’l-Garîb.

·        Fransızca: Genel Fransızca Sözlüğü, Fransızca Türkçe Sözlük (Dictionnaire General Francis Turc). Kamus-i Fransevi, Hazine-i Lügat (Çok Yakında).

·        Farsça: Genel Farsça Sözlüğü, Ferheng-i Farsî Muîn.

İlgili Bağlantılar:

Erişim linki: https://www.kelime.com/

Tanıtım Videosu (1 dakika): https://www.youtube.com/watch?v=OVh_lpRmxUE&t=6s

Tanıtım Webinarı (Kullanımı hakkında): https://www.youtube.com/watch?v=NGk-OiXFkZw&t=2934s


İdealonline Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

İdealonline, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Türkçe Tıp Kitapları, Din Bilimleri alan kitapları ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı

1.200+ Süreli Yayın

21.000+ Arşiv Sayısı

165.000+ Tam Metin Makale


İdealonline Din Bilimleri Veri Tabanı

1.500+ Din Bilimleri Alan Kitabı

İdealonline Tıp Kitapları Veri Tabanı

505+ Türkçe Tıp Kitabı

Erişim linki: www.idealonline.com.tr


Muteferriqa Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 24.11.2023

Muteferriqa çevrimiçi bir araştırma portalıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nda 18. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar yayımlanmış basılı materyallerden oluşan son derece zengin bir koleksiyon içerir. İngilizce ve Türkçe dil desteği ile tarih araştırmalarında disiplinler arası işbirliğinin önünü açar. Osmanlı Türkçesi matbu 35.000'e yakın kitap ve 1.470 başlık süreli yayın içerisinde tam metin arama dâhil çok yönlü keşif olanakları sunan Muteferriqa, 24 Kasım 2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Osmanlı ve Türkiye çalışmalarının yanı sıra Orta Doğu çalışmalarında da yeni yollar yaratır.

Erişim Linki:  https://portal.muteferriqa.com/ 


Legal Online Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 25.11.2023

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.

Online kütüphane ile; telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (585 +) ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (850 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Online Kütüphane erişim adresihttps://legal.com.tr/kitaplik

Site Kullanım Kılavuzu : https://legalonline.com.tr/klavuz-online-kutuphane.pdf

 

Legalbank ile; içtihata (3.200.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (47.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (42.000 +) , tezlere (14.195 + ) dilekçe ve belgelere (3.600+) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

Legalbank erişim adresi : https://legalbank.net

Site Kullanım Kılavuzu : https://legalonline.com.tr/klavuz-legalbank.pdf
Hiperkitap Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

Hiperkitap sahip olduğu 27.000’den fazla Türkçe içerikle Türkiye’nin ilk dijital veritabanıdır. Portföyünde Türkiye’nin öncü yayınevlerinden Yapı Kredi, Yeditepe, İz, Siyasal Kitabevi, Ekin, Büyük Doğu, Ezgi, KODLAB, Arıkan, Dharma, Hece, Hayat ve Eflatun Yayınları gibi 400’ü aşkın yayıncı yer almaktadır. Edebiyattan sanata, matematikten bilişime 29 kategoride binlerce kitaba dilediğiniz anda, dilediğiniz yerden erişim imkânı sağlar.

Hiperkitap, e-kitapların üzerine not alma, önemli görülen yerlerin altını çizme, telif haklarına uygun olarak paylaşabilme ve çıktı alabilme gibi olanaklar sunmaktadır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden web ya da mobil platformlar aracılığıyla binlerce kitaba erişebilirsiniz.

Başlıca özellikleri:

● Bilgisayar, tablet ve mobil üzerinden 7/24 kesintisiz erişim.

● Sistem üzerinde kişiye özel kitaplık oluşturma.

● EPUB, PDF ve sesli kitaplar içerisinde akıllı arama ve detaylı filtreleme.

● E-kitap üzerinde not alma, vurgulama, kopyalama ve anlam bilgisini öğrenme imkanı.

Erişim Linkihttps://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww


İdealonline Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 30.11.2023

İdealonline, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Türkçe Tıp Kitapları, Din Bilimleri alan kitapları ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı

1.200+ Süreli Yayın

21.000+ Arşiv Sayısı

165.000+ Tam Metin Makale


İdealonline Din Bilimleri Veri Tabanı

1.500+ Din Bilimleri Alan Kitabı

İdealonline Tıp Kitapları Veri Tabanı

505+ Türkçe Tıp Kitabı

Erişim linkiwww.idealonline.com.tr


Muteferriqa Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 24.11.2023

Muteferriqa çevrimiçi bir araştırma portalıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nda 18. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar yayımlanmış basılı materyallerden oluşan son derece zengin bir koleksiyon içerir. İngilizce ve Türkçe dil desteği ile tarih araştırmalarında disiplinler arası işbirliğinin önünü açar. Osmanlı Türkçesi matbu 35.000'e yakın kitap ve 1.470 başlık süreli yayın içerisinde tam metin arama dâhil çok yönlü keşif olanakları sunan Muteferriqa, 24 Kasım 2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Osmanlı ve Türkiye çalışmalarının yanı sıra Orta Doğu çalışmalarında da yeni yollar yaratır.

Erişim Linki:  https://portal.muteferriqa.com/ 


Legal Online Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 25.11.2023

Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.

Online kütüphane ile; telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (585 +) ve 14 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (850 +) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.

Online Kütüphane erişim adresihttps://legal.com.tr/kitaplik

Site Kullanım Kılavuzu : https://legalonline.com.tr/klavuz-online-kutuphane.pdf

 

Legalbank ile; içtihata (3.200.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.) mevzuata (47.000 +) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (42.000 +) , tezlere (14.195 + ) dilekçe ve belgelere (3.600+) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.

Legalbank erişim adresi : https://legalbank.net

Site Kullanım Kılavuzu : https://legalonline.com.tr/klavuz-legalbank.pdfAcademindex Veri Tabanı 

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 15.12.2023

Academindex, Marmara Üniversitesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren uluslararası bir veritabanı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır biçimde bilim dünyasına dijital çözümler üretmeye devam etmektedir.

     Fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında dünyanın farklı coğrafyalarında yayınlanan nitelikli bilimsel dergileri tarayan Academindex, yaklaşık 8 bin dergi ve 7 milyondan fazla makalenin yer aldığı zengin içeriğiyle 15 Aralık 2023’e kadar üniversiteniz için deneme erişimine açıktır. Academindex, Türkiye’nin en büyük ve en güncel veritabanı olmasının yanında dünyanın da en kapsamlı ve nitelikli makale arşivlerinden birisidir. Academindex’te yaklaşık 1 milyonu Türkiye’de, 6 milyondan fazlası da yurt dışında yayınlanan makaleler yer almaktadır:

        Sağlık Bilimleri alanında: 1880 dergi ve 2 milyon+makale

        Fen Bilimleri alanında: 2126 dergi ve 2 milyon+ makale

        Sosyal Bilimler alanında: 3907 dergi ve 3 milyon+ makale

​​​​​

        Academindex’in kullanıcılarına sunduğu imkânlar:

       - Dergi arama

       - Makale arama

       - Makale okuma

       - Yazar atıf / referans arama

       - Yazar arama

       - Konu arama

       - Yıllara göre arama

       - Anahtar kelimeye göre arama

       - Dergilere yapılan en güncel atıfları bulma

       - Makaleye yapılan en güncel atıfları bulma

       - Kendi makalelerine özel sayfa oluşturma

       - Makaleleri favorilere ekleme

       - Bireysel makale arşivi oluşturma

       - Yazar arşivi oluşturma

       - Arama sonuçlarını kaydetme/indirebilme

Kurum e-posta adresinizle üye olarak Academindex’in zengin ve nitelikli içeriğinden faydalanabilirsiniz.

Academindex’e üye olmak için TIKLAYINIZ.


AKBES(Akademik Bilgi ve Eğitim Sistemi) Veri Tabanı

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 31.12.2023

AKBES sayesinde katılımcılar;

·    200 den fazla sertifikalı Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim ve Akademik Gelişim eğitimlerine erişim sağlayacak (Ayrıntılı bilgi tanıtım katalogunda yer almaktadır),

·     Akademik ve İş dünyası ile gerçekleştirilecek Canlı Workshoplar ve Eğitimlere ücretsiz katılabilecekler,

·   Akademik gelişim adına hazırlanan çift dilli (Türkçe –İngilizce) eğitimlerden faydalanabilecekler.

Ekte, Tanıtım Katalogumuz ve Kayıt bilgisi bulunmaktadır.

AKBES Demo Erişimi;

·    Demo Abonelik süresi 25 Aralık 2023 tarihine kadar olup sınırsız erişim hakları tanımlanacaktır.

·  Demo abonelikten aktif aboneliğe geçilmesi halinde demo abonelik süresince katılımcıların hak ettikleri sertifikalar sistemlerine tanımlanacak ve herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

Kayıt ve Erişim için TıklayınızHukukTürk Veri Tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 31.12.2023

Ekim/2023'de eklenen 50.000 yeni içerikle, 1928’den günümüze yaklaşık 350.000 kaynakça, Başta HUKUK olmak üzere ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İKTİSAT, İŞLETME, SİYASİ BİLİMLER, EKONOMİ ve KAMU YÖNETİMİ gibi temel alanları kapsamakta ve %70'inin tam metin içeriklerine ulaşılabilmektedir.

Tanıtım Videosu Linkini İzlemek İçin Tıklayınız

Erişim İçin Tıklayınız

14.05.2024